خرید(بررسی جنس های مختلف بلبرینگ ها و یاتاقان ها)

بررسی جنس های مختلف بلبرینگ ها و یاتاقان ها|30009183|gay|جنس های مختلف بلبرینگ ها,جنس های مختلف یاتاقان ها
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع بررسی جنس های مختلف بلبرینگ ها و یاتاقان ها می باشد.

جنس یاتاقان های لغزشییاتاقان ها باید از جنسی انتخاب شوند که دارای خاصیت لغزندگی بالایی باشند و مقاومتشان در برابر سایش ، خورندگی و فشار زیاد باشند و علاوه بر داشتن انبساط حرارتی کم ، از قابلیت هدایت حرارتی خوبی نیز برخوردار باشند . همچنین لازم است در لحظات شروع کار شکل خود را بشکل محور تطبیق داده تا لحظه ی رسیدن روغن ( در لحظه ی شروع حرکت ) خورده نشوند .

یاتاقان های بابیتی :این نوع یاتاقان ها دارای قابلیت لغزشی خوبی هستند و غالبا در دور های بالا به کار برده می شوند . یاتاقان های بابیتی به دو نوع پایه قلع و پایه سرب تقسیم می شوند . بابیت های پایه قلع دارای 75 تا 85 درصد سرب ، 4 تا 10 درصد قلع و 9 تا 15 درصد آنتیموان و 4 تا 6 درصد مس هستند . این یاتاقان ها می توانند خودشان را به خارج ازمرکز بودن و یا کجیهای کوچک محور تطبیق دهند . همچنین این یاتاقان ها می توانند ذرات خارجی موجود در روغن را در خود نفوذ دهند و بدین وسیله از ایجاد خراشیدگی توسط این ذرات در روی محور جلوگیری به عمل می آورند .محورهایی که با این نوع یاتاقان ها کار می کنند غالبا از جنس فولاد نرم ، فولاد سخت و یا چدن می باشند .

یاتاقان های برنزی :این نوع یاتاقان ها برای بارهای سنگین و سرعتهای کم مناسب هستند ولی محور آنها باید با یاتاقان هم محور باشد .

یاتاقان های مس سرب :در بعضی از موارد بار وارد شده به قدری زیاد است که یاتاقان های بابیتی توان تحمل آنرا ندارند در این موارد از یاتاقان های مس سرب استفاده می کنند . خاصیت تطبیق پذیری آنها کم است لذا محور آنها باید سخت و کاملا با یاتاقان هم محورد باشد .

یاتاقان های چدنی :در مواردی که بار وارد شده بر یاتاقان خیلی خشن (ضربه دار) نباشد از این نوع یاتاقان استفاده می شود . برخی از امتیازات این یاتاقان ها مربوط به گرافیت موجود در آنهاست . در یاتاقان های چدنی نیز محور با یاتاقان باید دقیقا هم محور باشد .

یاتاقان های اسفنجی :این دسته از یاتاقان ها را که به یاتاقان های خود روغنکار نیز معروف هستند با کلافی کردن پودرهای فلزی و تزریق روغن به آنها می سازند . از انواع مختلف ترکیبات برنز بطور وسیعی در ساخت این نوع یاتاقان ها استفاده می شود ولی در ساخت آنها آهن کمتر بکار می رود . این نوع یاتاقان ها هم به شکل استوانه و هم به شکل کروی موجود هستند .

یاتاقان ای کربنی :در مواردی که درجه ی حرارت بالاست و با استفاده از روشهای معمول روغنکاری غیر ممکن است از یاتاقان های کربنی خالص استفاده می کنند .

یاتاقان های تفلونی ( پولی تترا فلوئورو اتیلن ) :ضریب اصطکاک تفلون به قدری کم است که احتیاج به روغنکاری ندارد . این نوع یاتاقان ها می توانند زیر بار سنگین و سرعتهای کم یا نوسانی کار کنند . با پر کردن این ماده بر الیاف شیشه ای ، پودر کربن ، برنز یا اکسیدهای فلزی مقاومت آن را افزایش می دهند . در شرایط وجود خورندگی ، سایش و چسبندگی می توان از این یاتاقان ها استفاده کرد .مطالب دیگر:
🔍ریاضی پنجم جمع و تفریق عددهای مرکب🔍ریاضی پنجم دبستان جلسه دوازدهم تناسب🔍ریاضی پنجم دبستان جلسه دهم نسبت، تناسب، درصد🔍ریاضی پنجم دبستان جلسه یازدهم، نسبت های مساوی🔍ریاضی پنجم دبستان مبحث جمع آوری و نمایش داده ها🔍ریاضی پنجم کسرهای بزرگتر از واحد🔍ریاضی پیش دانشگاهی تعقر و نقطه عطف🔍ریاضی پیش دانشگاهی تجربی رسم نمودار و مجانب🔍ریاضی تجربی فصل چهارم قضیه های مشتق گیری🔍ریاضی تجربی فصل چهارم مشتق تابع های مثلثاتی🔍ریاضی جلسه پنجم🔍ریاضی جلسه چهارم🔍ریاضی جلسه نهم🔍ریاضی چهارم الگو ها🔍ریاضی چهارم دبستان موضوعاندازه گیری زمان🔍ریاضی چهارم شناخت کسرها🔍ریاضی چهارم عدد نویسی🔍ریاضی چهارم ماشین های ورودی و خروجی🔍ریاضی چهارم معرفی میلیون🔍ریاضی چهارم انسانی پیشامد مکمل و مرکب🔍ریاضی چهارم انسانی🔍ریاضی چهارم تجربی پشامدمستقل و ناسازگار🔍ریاضی چهارم تجربی تابع قدر مطلق وجز صحیح🔍ریاضی چهارم تجربی فضای نمونه🔍ریاضی چهارم تجربی کاربرد مشتق ماکزیمم و مینیمم تابع